X
X
USD

Yeni Açılan Siteler İçin Tavsiyeler

AnasayfaYazılarYeni Açılan Siteler İçin Tavsiyeler

Günümüzde her geçen gün yeni bir web sitesinin ortaya çıktığına şahit olmuşsunuzdur. Yeni açılan siteler için tavsiyeler şeklinde aramaların internet üzerinde sıkça yapıldığını görebilmekteyiz. Bu noktada insanların bilgi edinme istekleri her geçen gün artmaktadır. Özellikle acemi webmaster’ların yaptıkları web sitelerinde ya da blog sitelerde bir takım yanlış uygulamalar gerçekleştirmesi süreç içerisinde Google’ın engeline takılarak, bir takım yaptırımlara, cezalara uğramasına neden olmaktadır.

Yeni başlayan web siteleri her şeyden önce; sitelerini özgün içerik ile beslemeli ve web sitelerine yapacakları işlemlere fazlasıyla dikkat etmeliler. Yeni açılan bir internet sitesi her şeyden önce zengin bir içerik ile doldurulmalıdır. İçerikleri doldururken internet üzerinde ilgi gören konuları yazmanız halinde; zaman içerisinde sitenize ziyaretçilerin geldiğini göreceksiniz.

Özgün içeriğin Önemi!

Google’ın yapmış olduğu son güncellemeler ile internet üzerinde sırf üst sıralara çıkabilmek adına işe yaramaz bilgilerin bulunduğu web sitelerini koltuklarından edeceği belli olmuştur. Yıllar boyu içi boş  siteler ile sıralamalarda en üst alanlarda yerini alan bir takım webmasterlar için üzücü bir haber olsa da sitesinin içeriğine görselliğine önem verenler için sevindirici bir haber.

Yeni açılan sitelere yapılması gerekenler nelerdir?

Sitenizin Google gözünde az da olsa değer kazanabilmesi adına bir süre içerik girmeniz gerekmektedir. Siz siz olun internet üzerinde her duyduğunuzu sitenize uygulamaya kalkmayın. Yanlış yapılacak uygulamalar sitenizi zarara uğratacaktır.

Backlinkler Önemli mi?

Günümüzde hemen hemen her türlü webmasterın yararlandığı imkânlar arasında bulunan backlinkler halen önemini korumaktadır. Diyelim ki; sizin yeni bir siteniz var. Google gözünde değer kazanmış kaliteli bir site size link verdiğinde bir nevi sizin referansınız olmakta. Kaliteli bir siteyi kendinize referans edindiğinizde yolunuzda emin adımlarla ilerleyebilirsiniz.

Yeni açılan sitelere yapılmaması gerekenler neler?

Yeni açılan bir siteye hiçbir şekilde backlink kasmamalısınız. Bazı webmasterların bu noktada hassas davranmayıp, bir anda binlerce backlink aldığı görülmektedir. Bu işi belirli sürelere yaymanız sizler için en uygunu olacaktır. Hem sitenize alacağınız 1000 backlink gibi yüksek rakamlar Google’ın dikkatini çekerek durumu anlamasını sağlayacaktır. Bunun sonucu olarak da cezai yaptırım uygulayacaktır.

Yapmanız gerekenlere gelince;

  • Bol bol özgün içerik girin.
  • Yazılarınızda kaliteye önem verin.
  • İçeriklerinizi hazırlarken insanların ilgisini çekebilecek konularda hazırlayın.
  • İçeriklerinizde anahtar kelime oranlarına dikkat edin!
  • Sitenizin Google gözünde belirli bir yere gelme anına kadar sitenizi bilmediğiniz, duymadığınız dizinlere toplistlere eklemeyin.
  • Sitenize zarar verebilecek her türlü platformdan ve uygulamadan uzak durun!

Hizmetlerimiz ve çözümlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için hemen bize ulaşın.

Top