X
X
USD

Web Tasarım’da Renk Uyumu

AnasayfaYazılarWeb Tasarım’da Renk Uyumu

Tasarım sözcüğünün kelime anlamına bakıldığında herhangi bir ürün, hizmet, nesne veya obje için tasarımcının hayal gücü, bakış açısı, kabiliyeti kullanılarak; planlama, geliştirme ve üretme aşamaları yapılarak ortaya konulan bir çalışma olarak nitelendirebiliriz. 

Tüm tasarım alanlarında olduğu gibi web tasarım alanında da görünüm ve görsellik çok önemlidir. Günümüzde web tasarım çalışmalarının bir kaç kod bilgisi ve resim düzenleme editörü bilgisiyle ortaya konulduğunu zanneden insan sayısı oldukça fazladır. Diğer tasarım dallarında olduğu gibi web tasarım da alanında uzman, kreatif ve işinin ehli tasarımcılar tarafından üretilmesi gerektiği bilinci oluşturulmalıdır. Aksi halde, ortaya konulan web tasarımında alakasız ve anlamsız renk uygulamaları, içerik yerleşimleri ve düzenleri ile karşılaşmak pek de anormal olmasa gerek.

Bundan dolayı web tasarım alanında göz önünde bulundurulması gereken önemli noktalardan biri de renk uyumudur.

Web tasarım da renk uyumunun sağlanması, web sitesine giren ziyaretçiyi olumlu yönde etkileyecek ve ilgisini çekecek en önemli etkenlerden biridir. Alakasız ve anlamsız şekilde uygulanan renkler ve stiller, web sitesini ziyaret eden ziyaretçilerin gözünde amatör ve kalitesiz ve olumsuz bir izlenim meydana getirir. Bu sebeple etkin ve kalıcı bir dönüşüm sağlanamaz.


Hizmetlerimiz ve çözümlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için hemen bize ulaşın.

Top