X
X
USD

Web Sitesi İçeriği Hazırlanması

AnasayfaYazılarWeb Sitesi İçeriği Hazırlanması

Web Sitesi İçeriği Nasıl Hazırlanmalıdır?

Web tasarımı ve web içeriği birbirlerini tamamlayıcı ve bütünleyici özellikte olmalıdır. Hizmet ya da ürün tanıtımlarının yapıldığı sitelerde, sektöre bağlı olarak ''Alakalı'' içerikler hazırlanmalıdır. Günümüz teknolojilerinde başarı elde etmenin püf noktası, alakadır.

Google, tüm internet sitelerinin yer aldığı ve en önde olmak istedikleri temel platformdur. Dünya ile senkronize bir platform olmak için Google tamamen ''alaka'' üzerinden sıralama sağlıyor. Her geçen gün en iyiyi belirlemek ve kullanıcılara en hızlı, en ideal siteyi sunmak için alaka algoritmalarını geliştiriyor. Dolayısıyla web sitesinin içerikleri, sadece bir kelimeden bağlantı değil tüm site tasarımında alaka sağlamalıdır.

Web Donanımının Önemi Nedir?

Web tasarımı yaparken şıklığı kadar, opsiyonellik ve fonksiyonellik önemlidir. Kolay kullanılabilir olması, hemen her yaş ve sosyal çevreden insanların erişimine, kullanımına uygun şekilde dizayn edilmesi, sitenin kalitesini belirler. Tasarımda ütopik sunumlardan ziyade, dijital ergonomi önemlidir. Yani kullanıcının tüm site içeriklerine rahat erişmesi ve içeriklerin ''anlaşılabilir'' olması önemlidir.

Görsel temalarda, alışveriş fontlarında, blog, yazı ve reklam ürünlerinin tamamında SEO uyumlu anahtar kelimelerin seçilmesi, içeriklere daha hızlı ve kolay erişilmesini sağlar.

Web İçeriklerinde Yazı Kalitesi

Dijital platformların tamamı kelimeler, kodlar ve sembollerle inşa edilir. Görsel efektlerle daha göz alıcı hale getirilen web sitelerinde, içerik temel hedefin oluşması ve kazanımların elde edilmesi için önem taşır. İçeriklerde sadece Google algoritmasına uygun kelimeler seçmek yerine, bütünsel metinler hazırlamak gereklidir.

Google artık sadece kelime uyumlarıyla değil, cümle kalıpları ve hatta sesli arama- konuşma cümleleri ile alakalı sonuçlar sunuyor. Yani sistem artık, dijital sohbet niteliğinde, kaliteli içeriklerle doğrudan bağlantı sağlıyor.

Kaliteli İçerik Nedir?

''İçerik kraldır'' deyişi artık en geçersiz cümlelerden biridir. Zira kraldan ziyade halka ve global insanlığa alakalı içerikler sunan Google, sohbet dilinde içeriklerden hoşlanıyor. SEO yazılımlarında ve içeriklerde, kullanıcılara samimi ve anlaşılabilir dil ile hitap edebilen makaleler eklemek, algoritmik sisteme doğrudan erişim sağlamaktır.

2019 yılı için tasarlanan ve 2018'in 3. çeyreğinde kullanılmaya başlayan sesli algoritma ile yerel halk diline ve günlük konuşma stillerine en benzer alakalar, ilk sıralarda sunuluyor.

Profesyonel ve SEO uyumlu içerik hizmetimizden yararlanmak için sitemiz üzerinden hemen sipariş verebilirsiniz !


Hizmetlerimiz ve çözümlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için hemen bize ulaşın.

Top