X
X
USD

Tema Seçiminin Sitenize Etkisi

AnasayfaYazılarTema Seçiminin Sitenize Etkisi

Gerek  bireysel, gerekse de kurumsal olarak hizmet vermek için hazırlandığınız internet siteniz için en önemli kararlardan biri de tema seçimdir. Bir internet sitesinin üç farkı ana kriteri olur iken bunlar tasarımı, yazılımı ve içeriğidir. Peki, tema seçiminin sitenizin geleceğine olan etkileri nelerdir, nelere dikkat edilmelidir?

Tema Neden Önemlidir ?

İnternet sitelerinde gezmekte olan kullanıcılar ile birlikte arama motorlarının tamamı da bilgilere hızlı erişmenin önemini bildirmektedir. Bir kişi sitenizi ziyaret ettiği zaman doğrudan aradığı bilgilere erişebilmelidir. Bu konuda uzmanlar tasarım konusunda pek çok detay sunar iken kullanıcıların internet sitesinde bilgilere rahat erişebilmesi geleceğine etki edecek en önemli detaydır.

Renkler temada en önemli detaylardan biridir. İnternet siteniz için tema hazırlarken veya hazır bir tema seçerken gözleri yormayacak renklerden oluşan bir tasarım tercih edilmelidir. Bu konuda site içeriğiniz ile ilgili renkler ön planda tutularak karar verilmeli çok açık renklerden kaçınılmalıdır.

İnternet sitesinde reklamlara yer verecekseniz temanızda bu reklamlar için özel olarak hazırlanmış alanları kullanmalısınız. Yazılar ve resimleriniz ile iç içe giren reklamlar sitenizi ziyaret edenleri rahatsız edecek iken tekrar sitenize girmesini engelleyecektir. Aynı zamanda arama motorları da reklamlar ile boğulmuş ve reklamlar ile yazıların iç içe girmiş olduğu internet sitelerini aramalarda daha alt sıralarda göstermektedir. Eğer sitenizin geleceğini önemsiyor ve daha iyi yerlerde görmek istiyorsanız reklam yerleşiminiz temanızda profesyonel şekilde olmalıdır.

Tema seçimi yaparken son olarak internet sitenizin yerleşimine göre hareket etmelisiniz. Site içeriğinizi en iyi şekilde yansıtmak takipçilerinizin verilere daha kolay ulaşmasını sağlayacağı için önem arz etmektedir.

Temanızın özellikleri arasında aşağıdakiler muhakkak yer almalıdır;

-       -  Yazarların Bilgisi
- Kurumsal Bilgiler ( Hakkımızda, İletişim )
- Benzer İçerik Özelliği ( sitede kalma süresini arttırmak ve kullanıcıları memnun etmek için )
- Görsel ve video anlatımlar için hazırlanan özel alanlar

 


Hizmetlerimiz ve çözümlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için hemen bize ulaşın.

Top