X
X
USD

Site hiti Nasıl Artırılır?

AnasayfaYazılarSite hiti Nasıl Artırılır?

Site Hiti Nasıl Artırılır? 

İnternet sitelerilerinin en çok karşılaştığı sorunlar arasında bulunan hit kaygısı çoğu zaman webmaster’ların başına dert olmuştur. Hit: siteye gelen kişi sayısı anlamına geldiğinden internet siteleri için büyük önem taşımaktadır. Bir webmaster’ın başarısı hazırlamış olduğu internet sitesine giren kişi sayısı ile ölçüldüğünden oldukça önemli bir noktada olduğunu söyleyebiliriz. Hit’in yanı sıra; sitede geçirilen zamanda oldukça önemlidir. Arama motorlarının algoritmalarını incelediğimizde; çeşitli yorumlar ile site sıralamalarını belirledikleri görülmektedir. Bunlar arasında sitede geçirilen zamanda bulunmaktadır. Bir ziyaretçinin siteye girip, farklı konular okuması o web siteye fayda sağlayabilecek türden bir harekettir. Aksi bir durumda; arama motorları sitenin faydalı bilgiler sunmadığını yorumlayarak, sıralama olarak gerilere itebilir.

Hit Nasıl Artırılır?

Sitenin hitinin artması adına; dikkat edilmesi gereken pek çok unsur bulunmaktadır. Belli başlı faktörlere çok dikkat edilmeli.

Site Hızı: Site ziyaretçileri açısından oldukça önemli bir noktada bulunan site hızının yüksek olması ziyaretçinin aradığı bilgiye ulaşma noktasında sıkılmasını engelleyerek, siteye tekrar tekrar girmesine neden olacaktır.

Sitenin Konusu: İlgi çekici bir konuya sahip olan internet sitelerinin daha popüler olduğu görülmektedir. Kadın, moda, webmaster ve daha pek çok konu ilgi çekici konulara örnek verilebilir. Karıncaların sosyal yaşantısı ile ilgili hazırlayacağınız bir internet sitesi çok da ilgi görmeyecektir. Bu yüzden; site konusu seçerken çok dikkatli olunmalıdır.

Düzenli İçerik: Günlük düzenli olarak girilecek içerikler site değerlerini üst noktalara taşıyarak, sıralamalarda daha güzel bir konum elde etmesine neden olacaktır. Bu tür bir nedenden dolayı; düzenli olarak siteye içerik girilmeli, bir gün girip, bir gün girmemek gibi bir eylemden kaçınılmalıdır. Sitenizi düzenli olarak takip eden ziyaretçiler için de periyodik olarak içerik girmeniz olumlu bir izlenim bırakacaktır.

Özgün Ve Kaliteli İçerik: İnternet üzerinde gerek tasarım ile gerekse; içerikleriniz ile benzersizliği yakalamayı başarırsanız; sitenizin hitlerinin artmaması için hiçbir neden bulunmamakta. Günlük düzenli olarak özgün içerik girmeniz sitenizin tüm değerlerinin yükselmesine neden olacaktır.

Domain Süresi: Site hitinin artırılmasında domain süresinin de etkisi bulunmaktadır. Günümüzde; otoriter sitelerin ortak noktası yıllardır faaliyet gösteriyor olmalarıdır. Sitenin ilk açıldığı andan itibaren Google ve diğer arama motorları tarafından bir teste tabi tutulması

Site Hiti Arttırma Yolları:

İnternet üzerinde aktif bir konumda bulunmak hit artırma yollarından bir tanesidir. Sosyal medya ortamları, imleme siteleri, çeşitli forumlar üzerinde site linkinizi tanıtmalısınız. Bir nevi; kendi sitenizin pazarlamacısı konumunda bulunmanız gerekiyor. Örnek vermemiz gerekirse; seo tekniği olarak gösterilen forum backlinkler ziyaretçilerin kısmen de olsa artmasına neden olabilir.

Site Hiti Nasıl Artar?

İnternet üzerinde yapacağınız çalışmalar ile site hitini artırabilirsiniz. Bunun için pek çok teknik bulunmaktadır. Belli sitelere kaydolup, binlerce sahte ziyaretçi çekmek sitenize yarardan çok zarar getirecektir. Bu yüzden; dikkatli olmalı, siteye zarar verebilecek her türlü uygulamadan kaçınmalısınız. Site hiti artırma noktasında; doğru seo teknikleri oldukça önemli bir konumdadır.

Sonuç Olarak;

  • Günlük düzenli olarak içerik girmeye devam edin!
  • Sitenizde yayınladığınız içerikleri sosyal medya ortamlarına paylaşın!
  • Sitenizin konusuna uygun forumlar bulun ve insanlara yardımcı olarak; popülaritenizi sağlayın. İmza kısmına sitenizi ekleyebilirsiniz.
  • Blog yorumlara yönelin. Çok fazla abartmadan bu yöntemi kullanmanız belli bir ziyaretçi trafiği elde etmenizi sağlayacaktır.
  • Hit artıracağım derken; binlerce backlink almaktan kaçının. Olabildiğince; doğal olun.

Hizmetlerimiz ve çözümlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için hemen bize ulaşın.

Top