X
X
USD

İçeriklerin Kalitesi ve Özgünlüğü

AnasayfaYazılarİçeriklerin Kalitesi ve Özgünlüğü

Bir internet sitesi için en önemli detaylar yazılım, tasarım ve içeriktir. Bu 3 özellik bir araya gelerek internet siteleri hazırlanır iken sizlere internet sitenizde yer alacak olan içeriklerin kalite ve özgünlüğünün öneminden bahsetmek, doğru içeriğin nasıl olacağı konusunda bilgiler sunmak istiyoruz.

İçeriklerin Kalite ve Özgünlüğünün Önemi

1 -    İçeriklerinizin uzun olması kaliteli olması anlamına gelmemektedir. Kısa ancak aktarmak istediği mesajı net bir şekilde ifade eden içerikler daha çok tercih edilmelidir. Bu yüzden uzun olmasından ziyade kaliteli ve net bir şekilde aktarılmak istenen bilgileri ileten içeriklere yer vermelisiniz.

2 - 
İçeriklerinizin size özel olması ( özgün ) arama motorlarında daha üst sıralarda yer almanızı sağlar.

3 - Ziyaretçi kitlenizin oluşmasını sağlar.

Doğru İçerik Nasıl Olmalıdır?

İnternet sitenizde yer vereceğiniz içeriklerde dikkat etmeniz gereken detaylar ise şu şekildedir;

1 - Başlıklar dikkat çekici ve içeriğiniz ile doğrudan bağlantılı olmalıdır. Başlıklarda karakter kullanmamaya özen göstermelisiniz. Başlığınız anahtar kelimenizi içerir ise SEO açısından önemli bir avantaj sağlayacaktır.

2 - İçeriğinizi hazırlarken veya hazırlatır iken giriş, gelişme ve sonuç olarak oluşmasına dikkat etmelisiniz.

3 - İçeriğinizde gereksiz kelimelerin olmamasına dikkat edilmelidir. Gereksiz olarak makaleleri uzatmak için kullanılan cümleler ziyaretçilerinizi sitenizden uzaklaştıracaktır.

4 - İçeriğiniz yazıldığı dilin imla kurallarına uygun olarak hazırlanmalıdır. 

5 - İçeriğinizde alakalı resim ve video kullanmaya özen göstermelisiniz. Kaliteli bir içerikte yazı uzunluğuna göre resim sayısı ve video belirleyebilirsiniz. Resim ve video ile hazırlanan içerikler aynı zamanda ziyaretçilerin sitenizde kalma süresini de arttıracaktır. 

6 - Site içeriğinizin arama motorlarında daha üst sıralarda yer almaya etkisi büyüktür. Bu yüzden her yazı için belirlediğiniz anahtar kelimeleri kullanarak SEO uyumlu içerikler hazırlamaya özen göstermelisiniz. 


Hizmetlerimiz ve çözümlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için hemen bize ulaşın.

Top