X
X
USD

Google Adsense Nedir?

AnasayfaYazılarGoogle Adsense Nedir?

Çağımızın her geçen gün yükselişe geçen internet ortamında yer alan popüler ve en sağlıklı reklamcılık programlarından biri de Google AdSense programıdır. 2003 yılında Google tarafından başlatılmış olan tıklama başına maliyet sloganıyla harekete geçen bir reklamcılık programıdır. Bu program, web sitenizin üçüncü taraf ürünlerini ya da hizmetlerini ziyaretçilere tanıtmanıza yardımcı olur. Web sitelerinde de yayınlandığı gibi bu program, 2015 senesinde yayıncılarına yaklaşık olarak 10 milyar dolar oranında bir para ödedi.

Google Adsense Nasıl Çalışır ?

Google AdSense kolay bir süreç içinde çalışır. Web yöneticileri, web sayfalarına küçük bir miktarda kod ya da HTML ekleyerek ve Adsense hesabı oluşturarak sürece başlar. Sonuç olarak da web sitesinin içeriğiyle ilgili hedeflenmiş olan reklamlar, web sayfalarında yayınlanır. Web sitesi sahipleri de ziyaretçilerin reklamlara yapmış olduğu her tıklama için belirli bir oranda ödeme alır. Google, yayıncılar ve reklam verenler arasında aracı konumunda olduğu için yayıncı ve ziyaretçi de gerekli olan tüm güvenlik tedbirlerinin alındığından emin olabilir.

Adsense Gelir Arttırma Yollar Nelerdir ?

Google AdSense ile ilgili olan en güzel nokta, yayıncıların web sitelerinde yayınlamış oldukları reklamlar üzerinde gerekli olan tüm kontrolleri sağlamalarıdır. Bu kontrolü sağlarken de reklamın yerini belirleyebilir, siteyi ve görünümünü eşleştirmek için de istediğini yapabilir. Bu sebeple de bu fırsattan en iyi biçimde faydalandığınızdan emin olmanız gerekir.

Çünkü kazanmış olduğunuz miktar sadece web sitenizde yer alan içeriğin benzersizliğine ve kalitesi değil, kitlenizin iyi bir şekilde eşleşmesine ve reklamların sayfadaki yerine bağlıdır. Tüm bunlar ise siteniz için hedeflenen trafikte yardım sağlayacak ve bu da hem daha fazla tıklama gerçekleştirecek hem de bu tıklanma oranı arttıkça daha fazla kazanç elde edilmesine sebep olacaktır.


Hizmetlerimiz ve çözümlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için hemen bize ulaşın.

Top